Událost, která vás potěší tak, jak to kultura mívá ve zvyku…

Na úvod je potřeba si říct, že jakékoliv kulturní seance jsou pro naše životy velice důležité! Jak pro samotné umělce, tak pro všechny ostatní, celou společnost. Bez kultury nelze žít plnohodnotný spokojený život. Někdo má raději umění v podobě výstavy v galerii, někdo má raději kulturu živější, koncerty velké a opulentní, někdo komorní jazzová setkání či právě autorská čtení.

A od toho je tady můj „signature“ KOKTEJL SLOVA A HUDBY, opět kde jinde, než v Bar Behind the Curtain! A opět s měsíční pravidelností… Přijďte si poslechnout autentická autorská čtení místních i přespolních umělců, které stojí za to znát. Stejně tak uslyšíte zajímavou hudbu rozsahu od folkových písničkářů, přes šansony, až po covery, nejrůznější hudební nástroje a tóny, které berou dech!

Program 22.12.2021 – předvánoční:

Hudba:

– Martin Čepelík & Andrea Mineva: Martin Čepelík je písničkář a dětský chirurg. Od roku 2014 vystupuje v duu se zpěvačkou Andreou Minevou.

Čtivé otevření literárního večírku:

– redlips cocktail. – Zápisník barmanky, část třetí

Informace: Svižný autorský text o tom, jak večerní atmosféru, své postavení, a hlavně lidské příběhy vnímá jediný člověk na opačné straně barikády, totiž barového pultu.

Pokaždé jinak, někdy až příliš hluboce, někdy pouze vesele a vtipně, z části ironicky, nebo naprosto úplně ironicky, popisuje Redlipska svůj koktejl v hlavě. Záleží na tom, jak to v #bbtc zrovna běží…

Hosté – poezie:

– Jaroslava Hercíková – autorka několika sbírek poezie přečte něco ze své tvorby

– Danica Hrnčiarová Šišláková – slovenská básnířka, pochází z Banskej Bystrice a pracuje aktuálně v Praze jako softvérová analytička. Od dětství veršuje, ovšem s dlouhými přestávkami… Publikovala v různých sbornících a časopisech, v roce 2021 jí vyšla kniha, tedy sbírka Presýpacie vreckové hodiny.

Host – próza:

– Martina Barochová – autorka povídek představí svojí pátou povídku na pokračování, kde její alter ego přezdívané Réza prožívá krušné porozchodové období. Ocitá se ve fázi, kdy se pravda dere nelítostně na povrch. Z jejího světa zmizela jediná osoba, která kdy při ní stála a rozuměla v těch nejtěžších chvílích. Přítel ji bez vysvětlení opustil a ona se s jeho odchodem neumí vyrovnat. Mrknutím oka se Réziny opěrné body mostu zřítily a ona se je snaží dostat zpátky jediným způsobem, který jí byl doposud přirozený – popíráním reality.

Předešlé povídky jsou nyní k přečtení na www.spocityven.cz.

/

Grafika – námět: redlips cocktail.

Grafika – provedení: Babu Sedláčková

Místo dění: salónek Za závěsem, Bar Behind the Curtain, Štítného 30, Žižkov

Čas: 19:00

Vstupné: Minimální vstupné na podporu kultury v #bbtcprague je 100 korun, přispět můžete i více, nebo také tím, že si na Koktejlu dáte koktejl! Vstupenky i pití budou k dispozici na baru.

Těším se na všechny známé i neznámé tváře, které podpoří můj signature KULTURNÍ KOKTEJL a přijdou si užít jediněčný večer!

Simona
– redlips cocktail.