Událost, která vás potěší tak, jak to kultura mívá ve zvyku…

Na úvod je potřeba si říct, že jakékoliv kulturní seance jsou pro naše životy velice důležité! Jak pro samotné umělce, tak pro všechny ostatní, celou společnost. Bez kultury nelze žít plnohodnotný spokojený život. Někdo má raději umění v podobě výstavy v galerii, někdo má raději kulturu živější, koncerty velké a opulentní, někdo komorní jazzová setkání či právě autorská čtení doplněná hudbou.

A od toho je tady můj „signature“ KOKTEJL SLOVA A HUDBY kde jinde, než v Bar Behind the Curtain! A opět s měsíční pravidelností… Přijďte si poslechnout autentická autorská čtení místních i přespolních umělců, které stojí za to znát. Stejně tak uslyšíte zajímavou hudbu rozsahu od folkových písničkářů, přes šansony, až po covery, nejrůznější hudební nástroje a tóny, které berou dech!

Program 23.2.2022 / Redlipsky narozeninová párty:

Hudba:

– předskokan: Gaco Novomesský – lamač všech ženských srdcí otevře večírek těmi nejsladčími francouzskými šansony

– Saša Niklíčková – Svérázná písničkářka a autorka „k uřehtání dojemných šansonů“, doprovázející se většinou na akordeon a výjimečně také na ukulele či klávesy.
Posluchačům většinou utkví v paměti její osobitý výraz a nápadité texty, v nichž s humorem a nadhledem glosuje jak každodenní život, tak i zcela neotřelá témata. Na kontě má dvě autorská CD, několik kompilací a také je čerstvou držitelkou Autorské Porty.
www.niklickova.com

Čtivé otevření literárního večírku:

– redlips cocktail. – Pokaždé jinak, někdy až příliš hluboce, někdy pouze vesele a vtipně, z části ironicky, nebo naprosto úplně ironicky, popisuje Redlipska svůj koktejl v hlavě. Někdy vystoupí se Zápisníkem barmanky, jindy zase se svou dlouho taženou tvorbou – povídkami, které na sebe navazují, a jednou, jak sama doufá, spatří světlo světa v knižní podobě, hlavně tedy v pevné vazbě!

Hosté – poezie:

– Pavel David – prostor pro příjemné a kvalitní autory je na Koktejlu vždy, proto také Pavel nebude na Redlipsky večírku vystupovat poprvé

Ondřej Macl – básnická próza? Proč ne? Ondřej si na super publiku v salónku Za závěsem vyzkouší novější formy poezie, kterým se aktuálně rád a nejvíce věnuje.

Ondřej Macl (* 1989, Hradec Králové) je československý spisovatel, sociální pracovník, editor revue Prostor, absolvent autorského herectví na DAMU a srovnávací literatury na FF UK. Debutoval knižní koláží Miluji svou babičku víc než mladé dívky (2017). Následovala sbírka variací na Jiřího Žáčka K čemu jste na světě (2018), novela Výprava na ohňostroj (2019) a satirický epos Baban Rejdiš: Legenda o Bocianovi (2021). Jako teoretik se zabývá dějinami erotické lásky či tématem českého moře.

Host – próza:

– Kamil Marcel Hodáček – na přání Redlipsky uvede kousek, nebo kus z vydané prózy Až úzko pomyslet.

/

Grafika – námět: redlips cocktail.

Grafika – provedení: Babu Sedláčková

Místo dění: salónek Za závěsem, Bar Behind the Curtain, Štítného 30, Žižkov

Čas: 19:00

Vstupné: Minimální vstupné na podporu kultury v #bbtcprague je 100 korun, přispět můžete i více, nebo také tím, že si na Koktejlu dáte koktejl! Vstupenky i pití budou k dispozici na baru.

Původní myšlenka vstupenky na Koktejl slova a hudby byla s cenou 250 korun, v níž už máte jeden koktejl na baru automaticky placený. Můžete tedy přijmout i tuto variantu.

Těším se na všechny známé i neznámé tváře, které podpoří můj signature KULTURNÍ KOKTEJL a přijdou si užít jediněčný večer!

 

 

Simona

– redlips cocktail.